Nude Mice

نوع

نقص ایمنی، هم خون Inbred Nude Mice: NU/J

رنگ پوشش

هوموزیگوت (بدون مو، بدون رنگدانه) هتروزیگوت (دارای مو، آلبینو)

دوره بارداری

21 روز

دمای ایده آل نگهداری

26-28 درجه سانتیگراد

موش های nude به دلیل نقص ایمنی، در تحقیقات زیست پزشکی، کشف دارو، پیوندهای زنوگرفت و تحقیقات سرطان، مفید هستند. درموش های Nude ژن FOXN1 حذف شده است به همین دلیل فاقد غده تیموس و بلوغ T-Cellهستند و ممکن است مقادیر کمی از خز یا سبیل‌های نازک و معمولاً غیرطبیعی را نشان دهند که دارای ساختار ضعیفی هستند و در حین رشد می‌شکنند از آنجایی که آتیمیک هستند، T-Cell بالغ تولید نمی‌کنند و تعداد لنفوسیت‌های گردش خون کمتری در مقایسه با موش های عادی یا هتروزیگوت نشان می‌دهند. این نقص ایمنی باعث عدم تولید آنتی بادی نیز می شود در نتیجه به طیف وسیعی از سلول‌ها یا بافت‌های خارجی اجازه رشد و پیوستن به موش میزبان را می دهد. . در مجموع، این ویژگی‌های آنها را به مدلی عالی برای پیوند سلول‌های تومور، درک مکانیسم‌های بدخیمی تومور، و آزمایش تأثیر درمان‌های بالقوه تبدیل می‌کند.

طبق تعریف، یک سویه همخون(inbred) با استفاده از جفت گیری بین برادر و خواهر یا والدین و فرزندان، برای حداقل 20 نسل ایجاد می شود.، این موش‌ها دارای پس‌زمینه ژنتیکی همگن هستند که امکان رشد سازگار و تکرارپذیر بسیاری از رده‌های سلولی آلوژنیک را فراهم می‌کند. این موش ها در محیط های عاری از پاتوژن خاص (SPF) نگهداری می شوند. این شرایط شامل غذا و بستر اتوکلاو و استریل شده، آب اسیدی شده، ظروف آب و قفس های اتوکلاو شده است. دسترسی محدود فقط به افراد ثابت داده می شود که از کفش و لباس محافظ، دستکش و محافظ پوشش مو و ماسک اتاق تمیز استفاده می کنند، و به صورت منظم از نظر ارگانیسم های بیماری زا غربالگری می شوند. قفس های نگهداری این موش ها دارای فیلتر قابل اتوکلاو هستند و در رک هایی با سیستم HEPA-Filtered Laminar-Air-Flow Systems نگهداری می شوند. تمامی مطالعات تحقیقاتی بر روی این موش زیر هود لامینار با فیلتر HEPA، فشار مثبت و در شرایطی انجام می شود که بیشترین تناسب با نوع تحقیقات را داشته باشد.


پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا با هدف دستیابی به دانش فنی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی از طریق انجام طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی آزمایشگاهی و بالینی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد.

آخرین مطالب بلاگ

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی اخذ موافقت بوردهای تخصصی و هیأت...

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی راه اندازی نخستین کلینیک فوق تخ...

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی ارایه 822 مقاله داخلی و خارجی ا...

تولیدات

تولیدات

دستاوردهای تولیدی تولید موفقیت آمیز انواع آنتی با...

سایر

سایر

سایر دستاوردها 1-احداث پروژه عمرانی مجتمع تحقیقات...

عضویت ها

عضویت ها

عضویت پژوهشگاه در شبکه های تحقیقاتی کشور شبکه سرط...

گالری تصاویر

آمار سایت

ما 458 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماد الکترونیکی

جستجو