عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا موفق به دریافت جایزه مریم میرزاخانی شد

عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا موفق به دریافت جایزه مریم میرزاخانی شد

دکتر سمیه کاظم نژاد عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا موفق به کسب "جایزه مریم میرزاخانی" در دومین دوره جشنواره ملی زن و علم گردید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی - ابن سینا، این جشنواره در بزرگداشت زنده یاد مریم میرزاخانی و با هدف تجلیل از بانوان نخبه و فعال علمی، فرهنگی و اجتماعی برای دومین بار در تاریخ دوم اردیبهشت ماه برگزار شد ‌و دکتر سمیه کاظم نژاد، جنین شناس و سرپرست پژوهشکده بیوتکنولوژی تولید مثل پژوهشگاه ابن سینا، از جمله منتخبین این جشنواره بود. گفتنی است که جشنواره ملی زن و علم در سه رده سنی زیر ۴۰ سال، بین ۴۰ تا ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال و در شش گروه‌ تخصصی فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی دام پزشکی و محیط زیست، هنر و علوم پزشکی ، برگزیدگان این علوم را اعلام میکند.

دکتر کاظم نژاد، دانشیار و مدیر گروه مهندسی بافت پژوهشگاه ابن سینا و جنین شناس مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا می باشد. ایشان مدرک دکتری خود را در سال 1387 از دانشگاه تربیت مدرس اخذ نمود و پس از گذراندن دوره های فوق تخصصی، در حیطه سلولهای بنیادی، مهندسی بافت و جنین شناسی فعالیت می کنند.

لازم به ذکر است که این عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا، عضو بنیاد ملی نخبگان بوده و تاکنون جوایز متعددی را در جشنواره های مختلف کسب نموده که از آن جمله می توان به کسب جایزه محقق جوان برگزیده جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی در سال 1393، جایزه جشنواره جوان خوارزمی در سال 1387، پژوهشگر برتر استان گیلان در سال 1392 و پژوهشگر برتر جهاد دانشگاهی در سال 1393 اشاره کرد.

چاپ بیش از 50 مقاله در مجلات معتبر بین المللی، 5 ثبت اختراع، تالیف یک کتاب فارسی با عنوان " زیست شناسی پیشرفته سلولهای بنیادی بالغ" و چهار فصل کتاب بین المللی در انتشارات معروفی نظیر Springer از فعالیتهای نامبرده می باشد.

با توجه به اینکه اعتلای کشور، حل معضلات جامعه و دستیابی به استقلال اقتصادی از مهمترین دغدغه های این محقق جوان است، تاسیس یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه سلولهای بنیادی و تولید محصولات مختلف دانش بنیان نیز در کارنامه کاری و علمی ایشان به ثبت رسیده است.

خواندن 3301 دفعه


پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا با هدف دستیابی به دانش فنی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی از طریق انجام طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی آزمایشگاهی و بالینی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد.

آخرین مطالب بلاگ

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی اخذ موافقت بوردهای تخصصی و هیأت...

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی راه اندازی نخستین کلینیک فوق تخ...

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی ارایه 822 مقاله داخلی و خارجی ا...

تولیدات

تولیدات

دستاوردهای تولیدی تولید موفقیت آمیز انواع آنتی با...

سایر

سایر

سایر دستاوردها 1-احداث پروژه عمرانی مجتمع تحقیقات...

عضویت ها

عضویت ها

عضویت پژوهشگاه در شبکه های تحقیقاتی کشور شبکه سرط...

گالری تصاویر

آمار سایت

ما 110 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماد الکترونیکی

جستجو