افزایش شانس باروری با کمک سلول های بنیادی خون قاعدگی

افزایش شانس باروری با کمک سلول های بنیادی خون قاعدگی

رئیس پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی:
افزایش شانس باروری با کمک سلول های بنیادی خون قاعدگی
رئیس پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی از افزایش شانس باروری بانوان با کمک سلول های بنیادی خون قاعدگی خبر داد و گفت: بانوانی که تخمدان ضعیفی دارند یا نزدیک به سن یائسگی هستند برای حفظ باروری شان می توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

دکتر محمد رضا صادقی، رئیس پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی در گفتگو با سیناپرس گفت: اکنون مرکز درمان ناباروری ابن سینا به عنوان مرکز پیشرو در درمان ناباروری دستاوردهای خوبی در زمینه درمان آندومتریوز و افزایش شانس باروری با کمک سلول های بنیادی خون قاعدگی کسب کرده است. سال گذشته کلینیک آندومتریوز مرکز ابن سینا را گسترش دادیم تا بتوانیم با کمک تجهیزات پیشرفته این کلینیک پذیرای تعداد بیشتری از بیماران مبتلا به آندومتریوز باشیم. خدا را شکر تاکنون اقبال خیلی خوبی هم از سوی مردم و بیماران صورت گرفته است.

دکترای تخصصی بیوشیمی بالینی افزود: تجهیز و افزایش امکانات کلینیک سلول درمانی مرکز ناباروری ابن سینا نیز از دیگر اقدامات این مجموعه است که توانسته ایم با کمک سلول های بنیادی راهی برای درمان بیماری های ناباروری پیدا کنیم.
وی اظهارداشت: هم اکنون سلول های بنیادی کاربردهای گسترده ای دارند. در پژوهشگاه رویان ما تمرکزمان را روی سلول های خون قاعدگی معطوف کرده ایم. سلول هایی که هم اکنون به عنوان یک منبع تجدید پذیر هستند و بانوان ماهانه دچار خونریزی می شوند. ما می توانیم با جمع آوری این خون ها، سلول های بنیادی را جدا و ذخیره سازی کنیم. از اینرو بانک خون سلول های بنیادی خون قاعدگی را تاسیس کرده ایم و هم اکنون تعداد زیادی از افراد در نوبت قرار دارند تا سلول های بنیادی خون قاعدگی شان جمع آوری و ذخیره شود؛ این سلول های بنیادی پس از جمع آوری، کشت داده شده و پس از تکثیر، ذخیره می شوند.

وی تصریح کرد: هم اکنون در مجموعه ابن سینا، بانوانی که تخمدان ضعیف دارند و پاسخ دهی تخمدان شان ضعیف است با استفاده از سلول های بنیادی تحت درمان قرار می گیرند. همچنین بانوانی که در سن مرز یائسگی قرار دارند، برای کاهش شدت و حفظ باروری شان می توانند از سلول های بنیادی خون قاعدگی خودشان استفاده کنند.

صادقی بیان کرد: هم اکنون دورنمایی روشنی برای این حوزه متصور است زیرا سلول های بنیادی بالغ و حاصل از مزانشیمی یا مکانیکال می توانند کاربردهای زیادی داشته باشد. کما اینکه امروزه مشاهده می کنیم این سلول ها برای درمان مباحث مختلفی مانند قلب و عروق، سیستم عصبی و ... کاربرد دارند.

رئیس پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی تاکید کرد: هم اکنون نتایج اقداماتی که ما پیرامون این مساله انجام داده ایم مورد تایید است و مجوزهای لازم را نیز برای درمان ناباروری و حفظ باروری برخی زوجین با استفاده از سلول های بنیادی خون قاعدگی دریافت کرده ایم.

000
خواندن 20 دفعه


پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا با هدف دستیابی به دانش فنی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی از طریق انجام طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی آزمایشگاهی و بالینی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد.

آخرین مطالب بلاگ

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی اخذ موافقت بوردهای تخصصی و هیأت...

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی راه اندازی نخستین کلینیک فوق تخ...

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی ارایه 822 مقاله داخلی و خارجی ا...

تولیدات

تولیدات

دستاوردهای تولیدی تولید موفقیت آمیز انواع آنتی با...

سایر

سایر

سایر دستاوردها 1-احداث پروژه عمرانی مجتمع تحقیقات...

عضویت ها

عضویت ها

عضویت پژوهشگاه در شبکه های تحقیقاتی کشور شبکه سرط...

گالری تصاویر

آمار سایت

ما 57 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماد الکترونیکی

جستجو