برگزاری وبینار جایگاه و کاربرد پزشکی بازساختی در درمان ناباروری زنان از سوی پژوهشگاه

برگزاری وبینار جایگاه و کاربرد پزشکی بازساختی در درمان ناباروری زنان از سوی پژوهشگاه

برگزاری وبینار جایگاه و کاربرد پزشکی بازساختی در درمان ناباروری زنان از سوی پژوهشگاه
معاونت آموزشی این مجموعه وبینار «جایگاه و کاربرد پزشکی بازساختی در درمان ناباروری زنان» را با حضور اساتید برجسته این حوزه برگزار می‌کند.
به گزارش بهداشت نیوز، دکتر سهیلا عارفی، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ ناباروری، عضو هیئت علمی پژوهشگاه ابن‌سینا و دبیر علمی این وبینار گفت: در سال‌های اخیر کاربرد پزشکی بازساختی و سلول‌درمانی با استفاده از سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌ها و آسیب‌های بافتی و عضلانی و همچنین، بازسازی بافت‌هایی که در اثر فرایند طبیعی افزایش سن دچار زوال می‌شوند، یکی از محورهای اصلی پژوهش‌های پزشکی و علوم و فناوری‌های زیستی در جهان بوده است.

دبیر علمی این وبینار در ادامه افزود: یکی از حوزه‌های مهم در این زمینه، افزایش باروری زنانی است که به دلایل گوناگون، از جمله افزایش سن یا آسیب به تخمدان با ناباروری مواجه می‌شوند. تمرکز اصلی ما در این وبینار بر ناباروری زنان است و به بررسی ابعاد مختلف کاربرد پزشکی بازساختی، مهندسی بافت و سلول‌درمانی در درمان ناباروری ناشی از نارسایی تخمدان می‌پردازیم.

اثربخشی سلول‌درمانی در درمان ناباروری ناشی از نارسایی تخمدان، شاخص‌های مهم در ارزیابی و ایمنی‌سازی سلول‌درمانی و مهندسی بافت، چشم‌اندازهای سلول‌درمانی با استفاده از سلول‌های بنیادی در درمان ناباروری و کاربرد سلول‌های بنیادی در بازسازی اندومتر، از محورهای اصلی این وبینار خواهد بود.

دکتر عارفی با اشاره به حضور اساتید برجسته در این وبینار بیان کرد: امیدواریم با حضور سخنران برجسته‌ همچون دکتر اشرف آل یاسین، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر محمد ابراهیم پارسانژاد، استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر اشرف معینی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر سمیه کاظم نژاد دانشیار پژوهشگاه ابن‌سینا، دکتر مرضیه فریمانی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی همدان و دکتر سیمین ظفردوست، استادیار پژوهشگاه ابن‌سینا، این وبینار بتواند اطلاعات به‌روز، ارزشمند و کاربردی‌ای در این حوزه در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.

وبینار «جایگاه و کاربرد پزشکی بازساختی در درمان ناباروری زنان» ششم آبان ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت پژوهشگاه ابن‌سینا به نشانی avicenna.ac.ir یا صفحه رسمی معاونت آموزشی این پژوهشگاه با نام کاربری ari_education@ مراجعه کنند.

000
خواندن 34 دفعه


پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا با هدف دستیابی به دانش فنی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی از طریق انجام طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی آزمایشگاهی و بالینی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد.

آخرین مطالب بلاگ

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی اخذ موافقت بوردهای تخصصی و هیأت...

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی راه اندازی نخستین کلینیک فوق تخ...

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی ارایه 822 مقاله داخلی و خارجی ا...

تولیدات

تولیدات

دستاوردهای تولیدی تولید موفقیت آمیز انواع آنتی با...

سایر

سایر

سایر دستاوردها 1-احداث پروژه عمرانی مجتمع تحقیقات...

عضویت ها

عضویت ها

عضویت پژوهشگاه در شبکه های تحقیقاتی کشور شبکه سرط...

گالری تصاویر

آمار سایت

ما 169 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماد الکترونیکی

جستجو