پخش سری جدید برنامه "پایان ناباروری" از شبکه چهارسیما

پخش سری جدید برنامه "پایان ناباروری" از شبکه چهارسیما

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن‌سینا، پخش سری جدید برنامۀ علمی-آموزشی پایان ناباروری از 30 تیر آغاز می‌شود. این برنامه که پیش از این، در43 قسمت از شبکۀ چهار سیما پخش شده بود، به موضوع ناباروری و روش‌های تشخیص و درمان آن می‌پرداخت. سری جدید این برنامۀ ترکیبی نیز که با مشارکت پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا تولید می‌شود، به ابعاد مختلف ناباروری و بهداشت باروری اختصاص دارد.

بنا بر نتایج یک مطالعۀ کشوری که در سال 1389 توسط پژوهشگاه ابن‌سینا انجام شده است، حدود ۲۰ درصد زوج‌ها در کشور به مشکل ناباروری مبتلا هستند. با توجه به خطر سالخوردگی جمعیت در دهه‌های آتی و سیاست‌های جمعیتی جدید، کمک به این دسته از زوج‌ها و معرفی خدمات تشخیصی و درمانی موجود در کشور به آن ها، اهمیتی مضاعف یافته است.

در این برنامه که با حضور اعضای هیئت علمی و تیم تخصصی پژوهشگاه و مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن‌سینا و ساخت آیتم‌های آموزشی تولید می‌شود، علل شایع ناباروری در زنان و مردان، بیماری اندومتریوز و روش‌های تشخیص و درمان آن، روش‌های نوین کمک‌باروری، روش‌های نوین غربالگری، تشخیص و درمان ناهنجاری‌های ژنتیکی و دیگر موضوعات حوزه ی باروری بررسی و معرفی می‌شوند و به پرسش‌های مخاطبان نیز پاسخ داده خواهد شد.

مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا از مراکز ممتاز کشور در حوزه ی درمان ناباروری است که همواره در ارائه روش ها و فناوری های نوین کمک باروری، مطابق با استانداردهای بین المللی، پیشرو بوده است. این مرکز، افزون بر ارائه خدمات تشخیصی و درمانی پیشرفته، به رسالت خود در ارتقای آگاهی عمومی در زمینه ی سلامت باروری نیز متعهد بوده و با همکاری و تعامل با رسانه ها، همواره در زمینه آموزش و  آگاهی بخشی به هم وطنان نیز فعال و اثرگذار بوده است.

قسمت نخست سری جدید برنامۀ پایان ناباروری که در سری پیش توانست مخاطبان بسیاری را با خود همراه سازد، روز شنبه30 تیر، ساعت ۱۹ از شبکۀ چهار پخش خواهد شد.


رسانه


پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا با هدف دستیابی به دانش فنی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی از طریق انجام طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی آزمایشگاهی و بالینی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد.

آخرین مطالب بلاگ

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی اخذ موافقت بوردهای تخصصی و هیأت...

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی راه اندازی نخستین کلینیک فوق تخ...

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی ارایه 822 مقاله داخلی و خارجی ا...

تولیدات

تولیدات

دستاوردهای تولیدی تولید موفقیت آمیز انواع آنتی با...

سایر

سایر

سایر دستاوردها 1-احداث پروژه عمرانی مجتمع تحقیقات...

عضویت ها

عضویت ها

عضویت پژوهشگاه در شبکه های تحقیقاتی کشور شبکه سرط...

گالری تصاویر

آمار سایت

ما 195 مهمان و یک عضو آنلاین داریم