سمپوزیوم کاربرد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری

دکتر سمیه کاظم نژاد دبیر علمی سمپوزیوم

ناباروری یکی از مشکلات شایع در زوجین می‌باشد که سبب کاهش نرخ رشد جمعیت می‌شود. علیرغم پیشرفت‌های زیادی که در حوزه درمان ناباروری در دنیا با استفاده از روش‌های کمک باروری صورت گرفته است، هنوز این روش‌ها به تنهایی در درمان پاره‌ای از مشکلات ناباروری مؤثر نمی‌باشند و باید از روش‌های جدیدتر نظیر سلول درمانی و مهندسی بافت کمک گرفت تا بتوان به معضل ناباروری پایان داد.

امروزه سلول‌درمانی در درمان بسیاری از بیماری‌ها امیدبخش بوده و به عنوان یک روش درمانی جدید توانسته جایگاه برجسته‌ای را در عرصه پزشکی پیدا کند. با توجه به پیشرفت‌های سریع علم در زمینه سلول‌های بنیادی و طب بازساختی، حوزه ناباروری نیز از این حیث، بی‌نصیب نمانده و به نتایج امیدوار کننده‌ای نائل شده است.

پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی–ابن سینا با سابقه سال‌ها فعالیت مطالعاتی و درمانی در زمینه درمان ناباروری، سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری «سمپوزیوم کاربرد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در درمان ناباروری» برگزار می‌نماید. در این سمپوزیوم درخصوص موضوعات اساسی از جمله جایگاه کنونی سلول درمانی در حوزه ناباروری، تازه‌ها و کاربرد پزشکی بازساختی و مهندسی بافت در درمان ناباروری، پیشرفت‌ها و دورنمای مهندسی بافت و تولید گامت از منشأ سلول‌های بنیادی و نقش بانک سلولی در حفظ باروری و درمان ناباروری بحث و تبادل اطلاعات خواهد گردید.

هدف از برگزاری این سمپوزیوم، بررسی و تبادل نظر محققین، پزشکان و دانشمندان فعال در حوزه درمان ناباروری زنان و مردان با استفاده از تکنولوژی سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت می‌باشد تا ضمن ارائه اطلاعات و نتایج آخرین دستاوردها، به بررسی مسائل و چالش‌های این حوزه پرداخته و راه حل‌هایی را در جهت رفع آن‌ها تبیین کنیم.

برگزاری این سمپوزیوم، با مشارکت فعال و مؤثر محققین، اندیشمندان و صاحب‌نظران، نقطه عطفی در تحولات مبتنی بر سلول‌های بنیادی در حوزه درمان ناباروری خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 22432020-021 داخلی 455 تماس حاصل فرمایید و یا با ایمیل edu [AT] avicenna [DOT] ac [DOT] ir مکاتبه فرمایید.

ثبت نام آنلاین

ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر


پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا با هدف دستیابی به دانش فنی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی از طریق انجام طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی آزمایشگاهی و بالینی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد.

آخرین مطالب بلاگ

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی اخذ موافقت بوردهای تخصصی و هیأت...

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی راه اندازی نخستین کلینیک فوق تخ...

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی ارایه 822 مقاله داخلی و خارجی ا...

تولیدات

تولیدات

دستاوردهای تولیدی تولید موفقیت آمیز انواع آنتی با...

سایر

سایر

سایر دستاوردها 1-احداث پروژه عمرانی مجتمع تحقیقات...

عضویت ها

عضویت ها

عضویت پژوهشگاه در شبکه های تحقیقاتی کشور شبکه سرط...

گالری تصاویر

آمار سایت

ما 68 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماد الکترونیکی

جستجو