برنامه تلویزیونی پایان ناباروری

برنامه تلویزیونی پایان ناباروری یک مجله تصویری با موضوع علل و روش‌های درمان ناباروری، سلامت باروری و فناوری‌های نوین تولیدمثلی است که با مشارکت گروه دانش شبکه چهار سیما و پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا تولید می‌شود.
این برنامه تلویزیونی که تاکنون سه فصل آن در سال‌های ۱۳۹۳، ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ تولید شده است، شنبه‌ها ساعت ۱۹ به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.
در این برنامه که با حضور اعضای هیئت علمی و تیم تخصصی پژوهشگاه و مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن‌سینا و ساخت آیتم‌های آموزشی تولید می‌شود، علل شایع ناباروری در زنان و مردان، بیماری اندومتریوز و روش‌های تشخیص و درمان آن، روش‌های نوین کمک‌باروری، روش‌های نوین غربالگری، تشخیص و درمان ناهنجاری‌های ژنتیکی و دیگر موضوعات حوزه ی باروری بررسی و معرفی می‌شوند و به پرسش‌های مخاطبان نیز پاسخ داده خواهد شد.
مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا از مراکز ممتاز کشور در حوزه ی درمان ناباروری است که همواره در ارائه روش ها و فناوری های نوین کمک باروری، مطابق با استانداردهای بین المللی، پیشرو بوده است. این مرکز، افزون بر ارائه خدمات تشخیصی و درمانی پیشرفته، به رسالت خود در ارتقای آگاهی عمومی در زمینه ی سلامت باروری نیز متعهد بوده و با همکاری و تعامل با رسانه ها، همواره در زمینه آموزش و  آگاهی بخشی به هم وطنان نیز فعال و اثرگذار بوده است.
همچنین، بخش‌هایی از این برنامه به معرفی زوج‌هایی اختصاص دارد که پس از چند سال ناباروری، با مراجعه به مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا و دریافت خدمات درمان ناباروری، مانند آی یو آی و آی وی اف یا میکرواینجکشن صاحب فرزند شده‌اند و یا با استفاده از خدمات کلینیک ژنتیک این مرکز و انجام روش‌های تشخیص و غربالگری ژنتیکی جنین توانسته‌اند از بروز معلولیت در فرزند پیشگیری کنند و اکنون فرزندانی سالم و بدون معلولیت و ناهنجاری دارند.

منابع:


پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا با هدف دستیابی به دانش فنی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی از طریق انجام طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی آزمایشگاهی و بالینی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد.

آخرین مطالب بلاگ

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی اخذ موافقت بوردهای تخصصی و هیأت...

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی راه اندازی نخستین کلینیک فوق تخ...

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی ارایه 822 مقاله داخلی و خارجی ا...

تولیدات

تولیدات

دستاوردهای تولیدی تولید موفقیت آمیز انواع آنتی با...

سایر

سایر

سایر دستاوردها 1-احداث پروژه عمرانی مجتمع تحقیقات...

عضویت ها

عضویت ها

عضویت پژوهشگاه در شبکه های تحقیقاتی کشور شبکه سرط...

گالری تصاویر

آمار سایت

ما 101 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماد الکترونیکی

جستجو