حمید حمزه زادهمدیر اداره

معرفی اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی

با توجه به رسالت این پژوهشگاه در اعتلای دانش و مهارت تخصصی جامعه علمی کشور و فعالیت در حوزه آموزش عالی، انتقال یافته‌ها و نتایج پژوهش‌های پژوهشگران این مجموعه و آموزش مهارت‌های کسب شده به سایر متخصصین، دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، همواره مورد توجه بوده؛ که این امر با راه اندازی دوره‌های آموزشی بلندمدت تحصیلی در مقاطع دکتری تخصصی، راه اندازی دوره های تکمیلی تخصصی بالینی (فلوشیپ)، برگزاری دوره های پسادکتری ویژه متقاضیان، حمایت از انجام پروژه های پایان‌نامه‌ دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، برگزاری دوره های کارآموزی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی، دعوت از متخصصین داخلی و خارجی و تبادل اطلاعات با سایر مراکز پژوهشی و دانشگاهی، که مهمترین وظیفه این اداره می‌باشد، محقق شده است.

کارشناس: ریحانه کریمی روزبهانی

فعالیت های اداره

این پژوهشگاه با داشتن امکانات مناسب و برخورداری از اعضای هیأت علمی مجرب و متخصص در رشته‌های مختلف علوم پایه و بالینی، زمینه مناسبی را جهت تربیت دانشجویان رشته‌های مختلف و نیروی انسانی متخصص فراهم نموده است. در این راستا یکی از خدماتی که این پژوهشگاه به دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد، دکترای حرفه ای، دکترای تخصصی و تخصص بالینی ارائه می‌دهد، راهنمایی و حمایت از اجرای پایان‌نامه‌های دانشجویی می‌باشد. دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در کلیه رشته‌های علوم پایه، علوم پزشکی، علوم انسانی و سایر رشته های متناسب با فعالیت های این پژوهشگاه از کلیه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، می‌توانند نسبت به اجرای پروژه پایان‌نامه تحصیلی خود در پژوهشگاه اقدام نمایند.

متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره تلفن 22432020 داخلی 426 (اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی) تماس حاصل فرمایند.

لیست دانشجویان

این پژوهشگاه با بهره مندی از مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا و اعضای هیأت علمی متخصص، امکانات مناسبی جهت راه‌اندازی دوره‌های تکمیلی تخصصی بالینی (فلوشیپ) دارد و به منظور امکان بهره مندی از این سهمیه، مکاتبات و پیگیری های مکرری در سال های اخیر با وزارت بهداشت صورت گرفته است. با استعانت از خداوند متعال، بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، مجوز پذیرش دستیار در رشته ناباروری جهت دوره‌هاي تكميلي تخصصي بالینی (فلوشيپ) مهرماه 1395 به این پژوهشگاه اعطا گردیده است.

اطلاعات تکمیلی دوره ها تکمیلی تخصصی بالینی (فلوشیپ)

این پژوهشگاه با داشتن سه پژوهشکده، آزمایشگاههای تخصصی و اعضای هیأت علمی متخصص، امکانات مناسبی جهت راه‌اندازی دوره‌های تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی علوم پایه و بالینی دارد و جهت همکاری مشترک در این زمینه، مکاتباتی با برخی دانشگاههای داخلی و خارجی صورت گرفته است. همچنین با اعلام آمادگی برخی از دانشگاهها، مکاتبات لازم با معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته است، که امید می‌رود با موافقت نهایی آن وزارتخانه بتوان در آینده‌ای نزدیک نسبت به جذب دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی اقدام نمود. راه‌اندازی این دوره‌ها بی‌تردید در تربیت نیروی متخصص و ماهر مورد نیاز کشور کمک شایانی خواهد نمود و از صرف هزینه‌های کلان جهت تربیت این نیروها در خارج از کشور جلوگیری خواهد کرد.

در این راستا، می‌توان به اقدامات صورت پذیرفته جهت راه‌اندازی دوره‌های آموزشی دکترای تخصصی رشته‌های ژنتیک پزشکی، ایمونولوژی پزشکی، بیولوژی تولیدمثل، بیوتکنولوژی پزشکی و پذیرش دانشجوی دکترای تخصصی پژوهشی (Ph.D. By Research) اشاره نمود.

اطلاعات تکمیلی درباره دوره دکتری تخصصی پژوهشی (Ph.D. by Research)

یكی از مهم‌ترین مشكلاتی كه بسیاری از دانش‌آموختگان مقاطع مختلف دانشگاهی با آن مواجه هستند؛ كمبود تجربه عملی یا به عبارتی كم‌بار بودن رزومه كاری آنهاست كه تأثیر نامطلوبی بر آینده شغلی دانشجو خواهد داشت. دوره كارآموزی فرصتی طلایی را برای حضور در محیط‌های موفق علمی، صنعتی، تجاری و خدماتی به‌دست می‌دهد كه دانشجو می‌تواند از این طریق و بدون دغدغه مسوولیت‌ها و تبعات شغلی، به كسب تجاربی ارزشمند بپردازد.

کارآموزی فرصتی برای به‌کارگیری آموخته‌ها، آشنایی با محیط کار واقعی، بهره‌گیری از تجربیات متخصصان، کسب آمادگی برای ورود به بازار کار، کسب اعتماد به نفس و استقلال، آشنایی با شیوه‌ها و رویکردهای نوین در حوزه تخصصی می‌باشد. کارآموزی، یک تجربه یادگیری در یک محیط کاری واقعی است که مستقیماً با علایق شخصی، آرمان‌های شغلی و حوزه تخصصی تحصیلات فرد در ارتباط است. کارآموزی یکی از راهکاری یادگیری است که افراد دارای تجربه کاری اندک، تازه فارغ‌التحصیلان و حتی دانشجویان می‌توانند جهت استفاده از قابلیت‌های خود از آن استفاده کنند.

با تلاش همکاران معاونت آموزشی و با مشارکت گروه‌های پژوهشی، پژوهشکده‌ها و مراکز تابعه پژوهشگاه، به‌منظور نیل به اهداف فوق و ایجاد شرایط مناسب برای متقاضیان، دوره‌های کارآموزی در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی و اجرا می‌گردد.

لیست دوره های کارآموزی


پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا با هدف دستیابی به دانش فنی در زمینه فناوری‌های نوین زیستی از طریق انجام طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی آزمایشگاهی و بالینی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را آغاز کرد.

آخرین مطالب بلاگ

عضویت ها

عضویت ها

در رابطه با نحوه ی تشکیل انواع شرکت و همچنین نحوه...

دستاوردهای آموزشی

دستاوردهای آموزشی

انون،شرکت های تجاری را تحت نظم به خصوصی قرار داده...

دستاوردهای درمانی

دستاوردهای درمانی

ورشکستگی،تصفیه و مرور زمان نحوه تقسیم سود و زیان...

دستاوردهای فرهنگی

دستاوردهای فرهنگی

در این نوع شرکت ها مسئولیت بعضی از شرکا محدود به س...

دستاوردهای پژوهشی

دستاوردهای پژوهشی

شرکت های تجاری، اجتماع دو یا چند شخص حقیقی یا حقوق...

تولیدات

تولیدات

در انتها خاطر نشان می شویم،ثبت شرکت فکر برتر،به لح...

گالری تصاویر